01:28   Úterý 21.září 2021  
Warning: Use of undefined constant z - assumed 'z' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/79035/virtual/www/domains/myop.martinandco.eu/vrch.php on line 456

Warning: Use of undefined constant L - assumed 'L' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/79035/virtual/www/domains/myop.martinandco.eu/vrch.php on line 457
Svátek má Matouš   

Monetární ekonomie

Monetární ekonomie je předmět, který stojí za to navštívit. Dozvíte se zde něco o hospodářských cyklech, jak je to s inflací, co je to "had v tunelu" a další ekonomické legrácky. Kurz je vyučován Michalem Kvasničkou viz. odkaz Nová neoklasická ekonomie.

Studujete-li na ESF a zajímá vás také trochu jiný pohled na ekonomiku, než je standartě vyučována v rámci hlavního proudu ekonomie, zapište si tento kurz. Absolvování vám rozšíří obzor a ukáže vám, že ne všechno je tak jednoznačné, jak je nám v hlavním proudu ekonomie podáváno. Kvasnička vyučuje velice srozumitelným způsobem a při výkladu poukazuje také na to, jakým způsobem se ta či ona věc děje a proč to tak je. A to je ono, protože jinde se věci berou ve smyslu „Tak to prostě je a hotovo.“ a otázku Proč? nechávají bez zodpovězení v přesvědčení, že to přece už musíme dávno vědět. (Což je trochu nelogické, že?)

V rámci kurzu Monetární ekonomie, jsem zpracovával práci na téma: Pohyb zlata v USA v období velké deprese 30. let. Jsem přesvědčen o tom, že vám ukáže trochu jiný pohled na zlato a na jeho pohyby mezi zeměmi v období krize. Dozvíte se něco o historii zlatého standardu a také o "fíglu", který umožňoval jeho fungování.

Martin & Co